"All things are difficult, bevor they are aesy."

Postřehy

„Hranice mého jazyka znamenají hranice mého světa“

Ludwig Wittgenstein

 

 

Návrah vlastního vývoje osobnosti čl:

1. svět her či fantazie

2. svět práce či reality

3. svět filozofie či pravdy

 

Lidé vlastně ani demokracii nechtějí. Ta s sebou totiž přináší starost o věci veřejné. Lidé si spíš přejí nějakou formu monarchie, kde správu věcí veřejných přenechají raději někomu jinému ve víře, že někdo jiný se postará o všechny ostatní uričitě lépe. A pak každé 4 roky rozčilují, že už není koho volit. :-)

 

Machiavelli tvrdil, že nejlepší formou vlády je osvícenský absolutismus, demokracie s sebou totiž přináší přílišné náklady na vzdělávání většiny.:-)

 

"Nevím jakými prostředky bude vedena 3. světová válka, ale v té 4. se bude bojovat oštěpy, klacky a kameny." A. Einstein.

 

VŠECHNY PALCE DOLŮ:

22. října 2012  11:39
PRAHA - Podle vicekancléře nynějšího prezidenta Petra Hájka byl zesnulý prezident Václav Havel v satanových službách a byl nástrojem lži a nenávisti. Nástrojem pravdy a lásky se naopak stala současná hlava státu Václav Klaus.

Hájek to podle serveru Parlamentní listy píše ve své nové knize Smrt v sametu, která má vyjít v listopadu. Blízký Klausův spolupracovník na sebe strhl pozornost už dřív třeba tím, že zpochybnil existenci Usámy bin Ládina, označil homosexuály za deviantní spoluobčany a odmítl darwinismus slovy, že on z opice nepochází.

 

pátek 24. února 2012, 19:28 - Praha

Poslankyně KSČM Marta Semelová v projevu vychvalovala 40 let komunistického režimu a naopak odsoudila polistopadové období. Když řekla, že „únor 48 a následující období čtyřiceti let nebylo zločinným režimem, ten nastal po listopadu 1989“, reagovala paní procházející kolem: „To snad ne, zlikvidovali mi celou rodinu.“